Aktualności
Konferencja Budzących Się Szkół w Zespół Szkolno – Przedszkolny w Lipowej- fotorelacja.

Konferencja Budzących Się Szkół w Zespół Szkolno – Przedszkolny w Lipowej- fotorelacja.

W Budzącej się szkole , w szkole w drodze, w szkole uczącej się nie ma “sceny końcowej”.

Nigdy nie dojdziemy do takiego punktu w rozwoju, gdzie wszystko będzie rozwiązane, ładnie zapakowane i jeszcze zawiązane na kokardkę. Właśnie w tym rzecz, że to droga nas uszczęśliwia, podróż drogą rozwoju. Zmieniają się okoliczności i otoczenie w rozwoju szkoły jak sceny w niekończącym się filmie przygodowym. Bo szkoła może być przygodą dla uczniów i może też być przygodą dla nauczycieli.

Okres wakacji w naszej szkole wykorzystywany jest nie tylko na remonty, ale również na uczenie się i rozwój nauczycieli. Uczestniczyliśmy w różnego rodzaju szkoleniach i kursach np. pedagogika w Polski Instytut Montessori, trenerów między innymi w Meritum – Szkolenia i Rozwój Osobisty , oceniania kształtującego w Centrum Edukacji Obywatelskiej (CEO) , strategie uczenia się w oparciu o neurodydaktykę z dr Marzena Żylinska .

Wakacje zakończyliśmy konferencją inaugurującą nowy rok szkolny Budzących Się Szkół – Szkół w Drodze dla 180 dyrektorów i nauczycieli z całej Polski. Na której gościliśmy dr Marzenę Żylińską, prof. Leszka Żylińskiego, dr Marek Kaczmarzyk, Anna Szulc . To była uczta pełna inspiracji do rozwoju dla nas za którą serdecznie dziękuję. To był wspaniały czas dzielenia się doświadczeniami, wiedzą i tym co nas uskrzydla w naszej pracy z dziećmi.

Bardzo nas ucieszyła obecność Pana Wójta Gminy Lipowa Jana Góry, który bardzo zabiega o rozwój wszystkich placówek oświatowych naszej gminy.

Kochani. Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny.

TO BĘDZIE WYJĄTKOWY ROK WSPIERANIA W ROZWOJU UCZNIÓW NASZYCH SZKÓŁ . POWODZENIA.

Janusz Caputa

Montessori

TUTORING SZKOLNY

Archiwa

"Bo kochać znaczy tworzyć,
poczynać w barwie burzy
rzeźbę gwiazdy i ptaka
w łun czerwonych marmurze."
                                 /K.K.Baczyński/